ИНДИВИДУАЛНИ СЕСИИ С ДЕСИСЛАВА ДАМЯНОВА ЩЕ СЕ ЗАПИСВАТ ОТНОВО ПРЕЗ МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ

8 съвета как да спрете детето си да удря други деца

Ако детето ви обича да удря другите, това може да бъде определено стресиращо. Може да почувствате, че вашето малко дете – и вашето родителство – биват осъждани от всички, като същевременно работите над това как да се справите с нежеланото поведение.

Но бъдете сигурни, че има неща, които можете да направите, за да пресечете удрянето в зародиш, преди да се е превърнало в дългосрочен навик.

 

1. Потърсете някакви модели отзад, когато възникнат инциденти с удари


Разработването кога и защо детето ви посяга на други деца ще ви помогне да откриете най-добрите начини за предотвратяване и справяне с него. Обикновено малките се нахвърлят, защото имат чувства, които все още не могат да изразят или дори да разберат. Малките деца са особено предразположени към това – това е голяма част от така наречените „Ужасни двойки“ – не разбираш-избягваш. Не забравяйте обаче, че търсим обяснения, а не извинения...

 

2. Помислете дали някои големи промени в живота им може да повлияят на поведението


Помислете дали има нещо, което се случва в живота им като цяло, което ги оставя неспокойни. Появата на ново бебе, раздяла на семейството или връщане на родител на работа могат да накарат малките деца да жадуват за внимание. Удрянето може да бъде начин да ни накарат да ги забележим - за разлика от повечето възрастни, за малки деца и деца в предучилищна възраст често всяко внимание се възприема като безценно.

 

3. Наблюдавайте дали възниква агресия, когато са особено уморени, гладни или уплашени


Други причини включват умора, глад или чувство на страх. Ако вашето мъниче се чувства неудобно в забързана игрална група или детска стая например, възможно е удрянето да е начин да изрази това. Децата, които се затрудняват да споделят играчки или да се редуват, също могат да се нахвърлят.

 

4. Обърнете внимание на всички потенциални причини и/ли тригери, които забележите


Ако има продължаващ проблем, който смятате, че е в основата на агресивното поведение, вижте начините, по които можете на практика да се справите с това. Ако са претоварени в детската градина или се борят да споделят, работете с персонала по начини да им помогнете да се чувстват по-комфортно. Опитайте ролева игра с редуване например. За тези, които се стремят към внимание, опитайте се да отделите време за тях и само за тях, за да споделите история/гушкане/чат всеки ден.

 

5. Вземете решение за реакцията си преди бъдещи инциденти и я съгласувайте с всички други обгрижващи


Най-добре е да станете стратегически тук! Ако се бъркате стресирани и смутени, чудейки се как да реагирате в разгара на момента, може да не изберете най-добрия начин да помогнете на детето си.

 

6. Ясен и незабавен отговор

 

Забавянето на отговора ви, докато се върнете у дома след дадена ситуация на насилие, ще бъде твърде далеч за малко дете, за да свърже удрянето с последствията. Трябва да предприемете действия навреме.

Когато се случи инцидент, слезте до нивото на детето си и заявете много твърдо „без удряне“ (или подобно), накарайте го да се извини на своята „жертва“ и спокойно го отстранете от ситуацията за известно време. 

 

7. Не удряйте детето си, за да му покажете какво е усещането

 

Никога не удряйте детето си, за да му покажете как се чувства - това вероятно ще го обърка и може дори да създаде впечатлението, че когато сме раздразнени от някого, физическата агресия е правилният начин да действаме.

 

8. Ако знаете, че детето ви е склонно да удря, дръжте го под око около другите деца

 

Честно е спрямо другите деца да положите усилия да бъдете особено бдителни и готови да се намесите ако възникнат проблеми. Освен това ще откриете, че другите родители са по-прощаващи, когато се случи най-лошото, ако сте внимавали за проблеми.

И накрая, ако сте загрижени за поведението на вашето дете, говорете с вашия лекар, здравен консултант или друг здравен специалист.

 

Източник: https://www.supernanny.co.uk/

 

 

 

Какво казват нашите клиенти

Запишете се за нашият бюлетин като оставите имейл адреса си
Copyrights © 2020. All Rights Reserved.